Барса с ключов успех за титлата (ВИДЕО)

Лео Меси и компания биха 2:1 Реал Сосиедад

Барса с ключов успех за титлата (ВИДЕО) | StandartNews.com

Барселона постигна важна победа, която го приближи към спечелването на 26-ата титла в испанската Ла Лига, надвивайки с 2:1 гостуващия Реал Сосиедад в мач от 33-ия кръг на испанския шампионат. Баските дадоха сериозен отпор на „блаугранас”, но класата на Барса си каза думата. Първо Клеман Ленгле откри резултата на „Камп Ноу” в 45-ата минута, а Хуанми изравни в 62-ата. Радостта на Реал Сосиедад трая точно две минути, когато Жорди Алба отново възвърна актива на каталунците и успехът бе подпечатан.

Така Барса се откъсна отново на девет точки пред преследвача Атлетико Мадрид, който е с 68 пункта. До края на кампанията в Испания остават точно пет кръга, а големите мисли на Барса са насочени към полуфиналите в Шампионската лига, където го очаква английския Ливърпул.