Балъков изстрада резил на Септември срещу Пирин

Гостуващият отбор постигна победа чрез дузпа

Балъков изстрада резил на Септември срещу Пирин | StandartNews.com

Благоевградският Пирин победи с 1:0 като гост Септември София в двубой от 30-ия кръг в Първа лига, в който дебютира новият старши треньор столичани Красимир Балъков.

В 20-ата минута Димитър Шейтанов отрази удар на Венцислав Бенгюзов. А девет минути след това Георги Кабаков отстрани от игра Иван Арсов от домакините, който извърши грубо нарушение срещу Мартин Смоленски. Кабаков взе решението за отстраняване на Арсов след консултация с видео асистент рефера.

В петата минута на допълнителното време на първата част Мартин Смоленски беше фаулиран от Мартин Стоянов и Даниил Кондраков реализира отсъдената дузпа.

В 52-ата минута Атанас Кабов шутира, но изпрати кълбото покрай вратата на "орлетата".

Седем минути след това топката пак достигна до Кабов, но ударът му отново не попадна в целта.

Четвърт час преди края на редовното време Кристиян Пешов стреля от дистанция, а вратарят Ковальов изпусна топката, но имаше късмет и тя напусна терена в ъглов удар.

След този успех Пирин се намира на 13-та позиция с 24 точки, изпреварвайки Септември. Столичани имат две точки по-малко на 14-то място в Първа лига.