България ще играе в малкия финал на Евро 2013

България ще играе в малкия финал на Евро 2013 | StandartNews.com

Копенхаген. България за пореден път ще играе в малкия финал на голям шампионат. Във втория полуфинал от Евро 2013 тази вечер националите сякаш не си повярваха, че имат сили да играят за златото и загубиха от Италия с 1:3 (19, -22, - 22,- 23). Мачът продължи 1 час и 57 минути.

Така за трети поредин път от 2012-а досега България ще играе за третото място. На олимпиадата в Лондон 2012 нашите загубиха бронза от Италия, а на Световната лига тази година отново „адзурите" ни взеха малкия финал.

Воденият от Камило Плачи български тим стартира полуфиналния мач повече от убедително. Подкрепяни от сериозна агитка дошла на ст. „Паркен" нашите дръпнаха напред с 8:2, а след това и с 12:4. Геймът продължи с 19:10 за България и бе затворен за 26 минути с 25:19. Във втория Италия надигна глава, но въпреки това резултата вървеше точка за точка. Вкрайна сметка адзурите се възползваха от наши нелепи грешки вкрая и за 33 минути взеха гейма на 22. Набрали инерция от успешния втори гейм италианците започнаха успешно и третия, и с отлична защита и ефективни атаки през центъра дръпнаха с 15:9, а после и с 19:10. Логичното се случи и Италия взе гейма с убедителното 25:15. Събрали кураж от добрата си игра в третия гейм адзурите почнаха силно и четвъртия. След 5:2 за тях обаче българските волейболисти обърнаха плочата и бързо направиха 5:5, а после и 7:6. Плачи даде и смелата заповед Атака без пощада. Момчетата го чуха и резултата стана 13:10 за България. Съдийско рамо за Италия за 14:14 даде криле на „адзурите" и те поведоха със 17:14. Късметът също бе с италианците те дръпнаха напред с 23:21. Нашите върнаха една точка, но логичното се случи и Италия взе гейма на 22, а с това и мача с 3:1.

В малкия финал утре България ще играе от 16,00 ч (бълг.вр.) с еврошампиона от 2011-а Сърбия. Големият финал на Евро 2013 е Италия - Русия и ще започне от 19,00 ч. Шампионатът на Стария континент се предава пряко по TV 7.