Азаренка отново превзе Австралия

Лидерката в света защити титлата си с успех над контузената Ли На

Азаренка отново превзе Австралия | StandartNews.com

Шампионката Виктория Азаренка спечели титлата от Australian Open за втора поредна година. Тенисистката от Беларус победи с 4:6, 6:4, 6:3 На Ли в интересен мач в Мелбърн. Двете състезателки изиграха много оспорван двубой на "Род Лейвър арина". Срещата продължи близо три часа и предложи на зрителите пробиви, асове, продължителни разигравани, медицински прекъсвания и прекъсване за заря по случай празника на Австралия. С победата си Азаренка се превърна в осмата тенисистка, която защитава титлата си в Australian Open. Благодарение на триумфа тя запази първото си място в световната ранглиста. Ли игра добре, но за нея вторият й финал в Мелбърн се разви като първия. Преди две години тя загуби с 6:3, 3:6, 3:6 от Ким Клайстерс. Китайката можеше да стане най-възрастната шампионка в турнира на 30 години и 335 дни. Ли на два пъти стъпи накриво и използва медицинско прекъсване. Първият път левият й глезен беше стегнат, а в началото на четвъртия гейм падна, като си удари главата.

С успеха си Азаренка заработи 2 530 000 долара от наградния фонд и 2000 точки за световната ранглиста. Тя се нареди до имена като Серина и Винъс Уилямс, Жюстин Енен и Ким Клайстерс, които единствени са дублирали титла от големия шлем през последното десетилетие.

За Ли На останаха 1400 т. за ранглистата и 1 265 000 долара, както и скалпът на Мария Шарапова.