Атлетико надигра Монако с 2:0

Локо Москва класира Порто и Шалке

Атлетико надигра Монако с 2:0 | StandartNews.com

Отборът на Атлетико Мадрид надигра с 2:0 Монако на своя стадион "Wanda Metropolitano" в мач от Група “А” на Шампионската лига. Домакините излязоха напред в резултата още във втората минута след щастлив рикошет и автогол на Беноа Бадиашил след удар на Коке. В 24-ата минута Антоан Гризман бе точен за 2:0. В 82-ата минута Стефан Савич получи червен картон и испанците доиграха двубоя с човек по-малко. Изгонването на Савич бе съпроводено и с дузпа, която обаче бе пропусната от бившия любимец на феновете на Атлети Радамел Фалкао. С тази победа “дюшекчиите” на Диего Симеоне събраха 12 точки и временно се изкачиха на първо място в класирането в групата, като си гарантираха и място на осминафиналите. Воденият от Тиери Анри тим на Монако пък остава на последната четвърта позиция с едва една точка, а предстои да се изиграе другият мач в тази група - Борусия (Дортмунд) - Брюж.

В другия мач по същото време Локомотив Москва спечели също с 2:0 срещу Галатасарай в мач от група D. Успехът на Локо на практика класира за 1/8-финалите Порто и Шалке 04. “Железничарите” все пак записаха първи точки, след като преди това бяха станали първият тим от първа урна с нула точки в рамките на четири срещи. Гжегож Криховяк (43) и Владислав Игнатиев (54) отбелязаха и донесха победа за московчани.