Атлетик Билбао се опъна на Реал, Роналдо с червен картон

Атлетик Билбао се опъна на Реал, Роналдо с червен картон | StandartNews.com

Билбао. Срещата от 22-ия кръг на испанското първенството между Реал (Мадрид) и Атлетик (Билбао) завърши при 1:1. Най-любопитната ситуация в мача бе как звездата на Кралския клуб Кристиано Роналдо си спечели червен картон в 75-ата минута на срещата.

Минута след изравнителния гол на Гомес в 73-ата минута на терена прехвърчаха искри, вследствие на които Роналдо удари без топка халфа на Билбао Итураспе, а преди това влезе в спор със съдията заради нарушение. Размяната на реплика продължи и след стълкновението, което окончателно спечели на португалеца червения картон.

Първият гол падна в 65-ата минута, когато точен бе Хесе Родригес, а напрежението се покачи и последваха изравнителният гол, както и изгонването на Роналдо.

След тази среща Реал се изравни с Барселона на второто място. Двата отбора са с по 54 точки, а лидер след този кръг е Атлетико (Мадрид).