Край! След 55 години Англия е на финал! /СНИМКИ/

60 000 на "Уембли" реват за националния отбор

Край! След 55 години Англия е на финал! /СНИМКИ/ | StandartNews.com

Със сигурност - нова драма на Евро 2021, дори и в предпоследния мач.

Но тя завърши с новина - и най-злите демони във футбола биват побеждавани! 2:1 за Англия срещу Дания.

Родината на футбола Англия е на финал на голямо първенство за пръв път от 55 години насам! Историята, неправдите, липсата на късмет, всичко това бе елиминирано.

Евро 2021 е с финал Англия - Италия. Заслужено и логично!

Англия и Дания се прибраха на почивката при равенство 1:1 на "Уембли" в много емоционална вечер за английския футбол.Така завърши и редовното време и на втория полуфинал. Мачът влезе в продължения.

60 000 на "Уембли", психологически товар за домакините заради историята. И... първи гол във вратата на Англия на този шампионат!

Снимка 538064

Вкара го от фаул Дамсгоор в 29-та минута. Това ознаменува по-добрата игра на датчаните до момента.

"Трите лъва" обаче реагираха светкавично. Последваха мощни атаки към вратата на Шмайхел.

Девет минути след това - автогол! Симон Кяер отбеляза в собствената си врата - 1:1.! Това е 11-ти автогол на шампионата.

Снимка 538066

Мощен натиск на британците в оставащите минути да края на полувремето, но датчаните издържаха. През втората част отново имаше поделено надмощие - по-силни датчани в началото и мощен натиск на британците в края.

Но голове след почивката не паднаха. Продължения!

Мощен натиск на Англия в първото продължение. Датчаните изглеждаха уморени.

Англия - Дания 2:1, гол на Хари Кейн след спорна дузпа

Дузпа! 103-та минута. Хари Кейн. Удар - . Шмайхел спасява! Втори удар - гол! 2:1 за Англия, върховна емоция и напрежение. Дори някои съотборници на Кейн не гледаха изпълнението на дузпата..."Уембли" се тресе от емоция.

Саутгейт обаче направи дефанзивна смяна и британците се прибраха назад.Демоните на миналото продължаваха да дебнат.

Англичаните обаче дойграха гросмайсторски мача и вече са на финала!

Както пеят на Острова - връщаме се у дома...