Академик надви Берое в Балканската лига

Пловдивчани измъкнаха победата с 1 точка

Академик надви Берое в Балканската лига | StandartNews.com

Баскетболистите на Академик (Пловдив) победиха Берое в Стара Загора с 86:85 в драматичен първи двубой от група "Е" на Балканската лига. Домакините изиграха слаба втора част, в която позволиха на съперника да поведе в мача. Възпитаниците на Любомир Минчев започнаха неубедително втората част, а след 13:28 в частта гостите поведоха в общия резултат с 41:50. След почивката домакините буквално се събудиха. Само за 90 секунди беройци вече бяха плътно до своя опонент. Академик отговори с много здрава игра в защита.

С помощта на своята вярна публика, която се активизира през третата четвърт, играчите на Любо Минчев успяха да вземат частичен реванш за предишната част, съобщава БНР. Академик обаче бе запазил най-доброто за последните секунди. С две бързи атаки и здраво противодействие в отбрана пловдивчани не дадоха на домакините да се приближат плътно в резултата. Частта приключи при 69:63 в полза на Академик. Две минути след началото на последната част старозагорци вече водиха с 70:69. 3:29 минути преди края резултатът беше 76:76. Тройка за пловдивчани взриви гостуващата скамейка. Берое обаче изравни в ответното нападение. Груба грешка в отбраната на старозагорци позволи на Академик да вкара решителна тройка по-малко от минута преди края. Старозагорци се хвърлиха на финален щурм. 11 секунди преди края Берое поведе с 85:84 след три последователни успешни стрелби от наказателната линия на Бишъп. Финалните акорди обаче бяха за гостите. Секулов вкара две 2.7 секунди преди края и донесе успеха на своя отбор. Най-резултатен за успеха беше Йере Вучица с 22 точки. Антъни Гуджино се отчете с 15 точки и 8 борби, 14 точки вкара Васил Бачев, а 13 - Николай Николов. За Берое Николай Стоянов реализира 19 точки, 18 вкара Рейкуон Мичъл. Седариан Рейнс се отчете с 12 точки и 13 борби, а 11 точки добави Кейлъб Бишъп.