Рома с гол аванс за Купата срещу Наполи

Рома с гол аванс за Купата срещу Наполи | StandartNews.com

Рим. Рома надви Наполи с 3:2 в първи полуфинален двубой за Купата на Италия.

Мачът започна отлично за домакините, които поведоха още в 13-ата минута. Тоти пусна извеждащ пас към Жервиньо, който преодоля Хосе Рейна и даде аванс на своя тим.

В 30-ата минута Наполи можеше да изравни, но Хосе Кайехон пропусна отлична възможност. Две минути по-късно „римските вълци" удвоиха предната си след далечен удар на Кевин Строотман.

В началото на втората част, в 47-ата минута, вратарят на Рома Морган де Санктис си отбеляза нелеп автогол и даде надежди на неаполитанци.

Резервата Драйс Мертенс направи 2:2 в 70-ата минута, но все пак домакините успяха да победят с гол в самия край на мача. В 88-ата минута в герой за „вълците" се превърна Жервиньо, който се разписа за втори път и даде крехък аванс на своя отбор преди реванша.

Втората среща в Неапол ще се изиграе на 12-и февруари от 21:45 ч.

В другия полуфинал, Удинезе победи като домакин с 2:1 Фиорентина, а реваншът е на 11-и февруари от 22:00 ч.