182-ма стартираха в новогодишния крос с Правец

Моника Георгиева и Иво Балабанов са №1

182-ма стартираха в новогодишния крос с Правец | StandartNews.com

Моника Георгиева (Локомотив 2010 Горна Оряховица) и Иво Балабанов (Атлет Мездра)спечелиха 35-то издание на среднощния новогодишен лекоатлетически пробег „Правец“. Участие взеха общо 182-ма атлети от цяла България. Георгиева премина дистанцията от 4000 метра при жените за 14 минути 20 секунди, а при мъжете разстоянието от 6000 метра Балабанов преодоля за 18 минути 15 секунди. В категория „Елит“ при жените подгласнички на победителката са Билсерин Сюлейман (Нови пазар)с време от 15 минути и Елена Димитрова (Локомотив Дряново), която спря хронометрите на 15 минути 24 секунди. При мъжете второто и третото място заеха състезателите на Младост 2012 Благоевград и на Атлет Мездра – Мирослав Спасов (19 минути 31 секунди) и Мартин Балабанов (20 минути и 10 секунди). В масовия старт с дистанция от 505 метра шампиони са представителите на Правец . Цветелина Христова и Георги Колев. По традиция международният лекоатлетически пробег се провежда на навръх Нова година, като 35-то му издание беше в памет на заслужилия гражданин на Правец Златан Чорбанов.