10 от Лацио биха Удинезе

10 от Лацио биха Удинезе | StandartNews.com

Удине. Съперникът на Лудогорец в Лига Европа Лацио обърна Удинезе с 10 души и победи с 3:2 като гост в мач от 20-ия кръг на Серия А.

Лацио позволи на Удинезе да поведе в резултата само след 8 минути, когато Антонио Ди Натале реализира от дузпа.

Всичко се развиваше перфектно за новия отбор на Антонио Вутов, след като в началото на второто полувреме Лацио остана с човек по-малко. Оджени Онази си изкара втори жълт картон и всичко за столичани изглеждаше загубено.

Противно на очакванията „небесносините" доминираха и в 62-ата минута Мирослав Клозе си спечели дузпа, а Кандрева не сбърка и направи 1:1.

„Орлите" допуснаха втори гол след само 5 минути, когато Удинезе поведе чрез Емануел Баду.

Тогава се стигна до 83-ата минута, когато „фриуланите" си вкараха автогол, след като вратарят Желко Бъркич боскира топката в тялото на Лазари и тя се озова в мрежата му.

Драмата стана пълна когато в 90-ата минута Ернанес от Лацио вкара след красив шут.

Така Лацио продължава да няма загуба при новия си наставник Едуардо Рея, и вече е на 7-а позиция с 27 точки, на 5 от зона „Европа"

След загубата Удинезе е на 15-а позиция с 20 точки, само на 3 от зоната на изпадащите.