Резерва ни измъкна в Баку

Резерва ни измъкна в Баку | StandartNews.com

Младежите с резил за историята срещу Дания

Резервата Венци Христов вкара златен първи гол с националната фланелка. Асът на "Берое" се появи като резерва срещу Азербайджан в Баку в последните минути. С първото си докосване нападателят засече с глава центриране от корнер и измъкна трите точки за селекцията на Любо Пенев. Равенството щеше да обърка тотално плановете на нашите, тъй като азерите са слаб отбор и едва ли ще затруднят някой от конкурентите.

Мачът тръгна добре за нашите. В 14-ата минута Георги Илиев пусна страхотен пас зад защитата към Мицански и нападателят откри резултата. Въпреки някои грешки на защитата, най-вече на Апостол Попов, домакините бяха повече от беззъби. Изравняването дойде след сватбарски шут от над 25 метра на Назаров. Вратарят ни Владо Стоянов подцени ситуацията и топката се оплете зад гърба му - 1:1. Любо Пенев веднага освежи атаката с Гълъбинов, но резервата изпусна почти от голлинията. Нашите изпаднаха в тотална безидейност, но накрая все пак взеха своето чрез златната си резерва Христов.

Теренът беше в много лошо състояние, от което националите се оплакаха още на тренировката.

За България вика скромна агитка, сред която футболистите Галин Иванов и Томи Костадинов, които сега ритат в Азербайджан.
Вторият съперник е Хърватия в София.

Исторически срам ни докараха младежите, които отдавна загубиха шансове в евроквалификациите. Тимът на Павел Панов падна 1:7 като гост на Дания, като Христофор Хубчев получи ранен червен картон.

Eвроквалификации, Група Н

Азербайджан - България 1:2
ст. "Баксел Арена", Баку - 8000 зрители

Азербайджан: 1. Агаев, 2. Караев, 6. Хюсеинов, 4. Шукуров, 14. Садигов-к, 15. Абишов (73 - 22. Гулиев), 20. Будак (90 - 17. Надиров, 13. Назаров, 7. Джавадов (46 - 21. Абдулаев), 10. Дадашов, 11. Алиев
Селекционер: Берти Фогтс

България: 12. Вл. Стоянов, 11. Манолев, 4. Ап. Попов, 5. Бодуров-к, 14. В. Минев, 21. Дяков, 18. Гаджев, 22. Г. Илиев (74 - 8. Неделев), 17. Г. Миланов, 7. М. Александров (83 - 15. Христов), 19. Мицански (58 - 19 Гълъбинов)
Селекционер: Любослав Пенев

Голмайстори: Назаров 54; Мицански 14, Христов 86
Жълти картони: Абдулаев, Абишов, Джавадов (Азер), Гаджев (Бълг)
Съдия: Алон Йефет (Израел)