Поредно поражение за "Левски"

Поредно поражение за "Левски" | StandartNews.com

Пловдив. Поредно поражение за "сините". Ботев (Пловдив) победи "Левски" с 2:0 на стадиона в Коматево. Двубоят между двата тима бе от 35-ия кръг на "А" група.

Александру Куртеан откри резултата в 42-ата минута. Успехът за пловдивчани дойде след грешка в защита на "сините".

Даниел Димов, Ларсен Туре, Орлин Старокин, Нунеш и Пламен Крумов от "Левски" получиха жълти картони заради груби нарушения, а от своя страна Сивард Спрокел, Куртеан и Веселин Минев от домакините също се сдобиха с жълти картони.

Вторият гол във вратата на "Левски" дойде от добра контра за домакините. Феребори Доре се измъкна и върна от аутлинията към влезлия Цветков. Така Цветков бе точен за 2:0 малко преди края на мача (89).

Момчетата на Мъри Стоилов спечелиха 60 точки- с 4 по-малко от ЦСКА и се нареждат на четвърта позиция.

Лошият късмет на "Левски" днес е четвърта поредна загуба в шампионата. Отборът е на пето място в класирането с 53 точки.