Пиронкова стартира с победа в Индиън Уелс

Пиронкова стартира с победа в Индиън Уелс | StandartNews.com

Първата ракета на България Цветана Пиронкова започна с победа участието си на турнира в Индиън Уелс.

Тя отстрани квалификантката от Хърватия Дона Векич с 6:2, 7:5 след 77 минути игра на корт №7 което беше и втора победа на българката над хърватската опонентка, пише gong.bg.

Цвети загуби първите два гейма в мача, но след това влезе в серия и напълно подчини хърватката. Пловдивчанката взе шест поредни игри и затвори сета след само 26 минути игра.

Във втория сет Пиронкова проби на нула за 4:2. Но последва рибрейк, след което имаше още една размяна на пробиви. В 12-ия гейм Цвети посрещаше, но направи брейк на нула, за да спечели срещата.

Във втория кръг Пиронкова се изправя срещу 12-ата в схемата швейцарка Тимеа Бачински.