Пиронкова изпусна Азаренка, България загуби от Беларус

Будапеща. Най-добрата ни ракета при жените Цветана Пиронкова беше много близо до изравняване на резултата в сблъсъка между България и Беларус за Фед Къп, но първата ни ракета не успя да надиграе бившата водачка в световната ранглиста Виктория Азаренка и отстъпи с 3:6, 6:2, 5:7.
В първия мач за деня Елица Костова загуби с 2:6, 3:6 от Олга Говорцова, което означава, че крайната победа е за тима на Беларус, без значение какво ще се случи в мача на двойки.
Капитантът на тима ни Дора Рангелова отново реши да заложи на Диа Евтимова и Виктория Томова в мача на двойки, който обаче е без значение за крайния изход от сблъсъка. Поражението почти сигурно означава, че България няма да има възможността да играе в плейофа за изкачване в по-горната група на Фед Къп, тъй като Беларус вече е с 2 победи и утре ще излезе в ролята на фаворит срещу Португалия.
Нашите момичета пък ще се изправят срещу тима на Грузия.
Шок на "Олд Трафорд"! Галатасарай се справи с Ман Юна...
Проф. Асен Конарев прие удостояването си с „Доктор хо...
Миньорите казаха кога ще бъде освободена АМ "Тракия"
Любима родна актриса съобщи най-радостната новина
Извънредно! Похитителят край Сандански реши съдбата н...
Борисов разкри кой постигна споразумението с миньорит...
Русия реже достъпа до една от най-важните интернет ус...