Оспорвани битки на Champions Bowl в ТК „ДЕМА”

Оспорвани битки на Champions Bowl в ТК „ДЕМА” | StandartNews.com

При голям интерес на кортовете на ТК „Дема" и днес продължава турнирът Champions Bowl. В престижната надпревара участват момичета и момчета в четири възрастови групи – до 9, до 10, до 11 и до 12 г. Във всяка една от категориите мерят сили по 32-ма състезатели.

Поставени под номер 1 в схемата при момичетата са Росица Денчева („Плевен 90") до 9 г., Емма Фантусис („Черно море Елит") до 10 г., Габриела Митева („15:40") до 11 г. и Елина Буюклиева („Дема") до 12 г.

При момчетата схемите се оглавяват от Робен Гавани („Витоша") до 9 г., Георги Георгиев („Свиленград") до 10 г., Виктор Марков („Диана") до 11 г. и Михаил Иванов („15:40") до 12 г. Според регламента на турнира децата до 11 и до 12 г. играят 2 от 3 тайбрек сета, а участниците до 9 и до 10 г. - 2 от 3 сета до 5 гейма (тайбрек при 4:4).

Надпреварата продължава до неделя, когато ще станат ясни победителите. Първите две деца от всяка от четирите групи ще получат правото да пътуват за Анталия (Турция), където от 16 до 23 октомври ще се проведат световните финали на Champions Bowl. БФТ ще поеме всички разноски на шампионите, а заелите второ място състезатели ще получат преференциални условия за участие.