Петък,

Изненада в Мелбърн! Надал отпадна от Вердаско

От: Администратор -
1368

Първата изненада на Откритото първенство на Австралия по тенис вече е факт. Шампионът от 2009 година Рафаел Надал беше победен в първия кръг от сънародника си Фернандо Вердаско. Поставеният под номер 5 надал загуби с 6:7(6), 6:4, 6:3, 6:7(4), 2:6 след 4:41 часа на корта, като по този начин записа най-ранното си отпадане в Мелбърн, след като в предишните си осем участия достигаше най-малко до четвъртфинал. Той също така напуска толкова рано турнир от Големия шлем едва за втори път в кариерата си след "Уимбълдън" през 2013 година, когато за първи път претърпя поражение на старта.

Вердаско, полуфиналист през 2009 година, взе оспорвания първи сет с 8:6 точки в тайбрека. Надал спечели следващите две части след ранни пробиви, а в четвъртия сет Вердаско пропиля аванс от 5:3, но все пак успя да изравни резултата след 7:4 точки в тайбрека. Надал отново взе предимство в решаващата пета част. Той направи ранен пробив и поведе с 2:0, но до края съперникът му спечели шест поредни гейма, а с това и мача. Вердаско пласира 20 аса и внушителните 90 печеливши удара, макар че направи и 91 непредизвикани грешки.

"Играх невероятно в петия сет, след като допуснах пробива. Започнах да нижа уинър след уинър. Просто всичко влизаше. Невероятно е, че успях да обърна Рафа от 1:2 до 3:2. Надявам се да запазя това високо ниво и в следващия кръг", коментира 32-годишният победител. "В първия сет сервирах отлично. После във втората и в третата част той заигра на много високо ниво. След това се опитах да вляза в корта, да бъда агресивен. Получи се", допълни Вердаско. Във втория кръг той ще срещне Дуди Села от Израел, който се справи с германеца Бенямин Бекер с 6:1, 6:3, 2:6, 6:2.

Номер 10 Джон Иснър направи 37 аса и не даде нито една възможност за пробив на съперника си при победата над Йежи Янович (Полша) с 6:3, 7:6(7), 6:3, а във втория кръг американецът очаква Марсел Гранойерс от Испания. Осмият поставен Давид Ферер (Испания), полуфиналист през 2011 и 2013 година, не срещна трудности на старта срещу Петер Говойчик (Германия) за успеха с 6:4, 6:4, 6:2. Номер 11 Кевин Андерсън (Южна Африка) се отказа заради травма при 6:7(4), 7:6(4), 3:6, 0:3 срещу Раджийв Рам (САЩ), а 93-ият в света американец изравни най-доброто си класиране в Мелбърн и в турнирите от Шлема с достигането до втори кръг, където ще срещне Стефан Робер от Франция.