Гришо шести на Балканите

Гришо шести на Балканите | StandartNews.com

Олимпийската подготовка е обезпечена, похвали се Костадинова

Григор Димитров зае шесто място в класацията "Спортист на Балканите за 2014 година". Първата ни ракета е единственият българин сред първите 13. Другият, който е получил точки, е щангистът Иван Марков. Европейският шампион и сребърен медалист от световното първенство миналата година е 14-и с 11 т. Световният номер 1 в мъжкия тенис Новак Джокович спечели за четвърта поредна година наградата за номер 1 на Балканите. 27-годишният сърбин, който през 2014 г. спечели за втори път "Уимбълдън", събра 91 точки в 42-ото издание на анкетата на БТА. Ноле вече е много близо до рекорда на президента на Българския олимпийски комитет Стефка Костадинова, която е печелила наградата пет пъти. Сърбинът единствен беше посочен във всички анкетни карти на националните информационни агенции на България, Гърция, Румъния, Турция, Сърбия, Черна гора, Македония, Хърватия, Босна и Херцеговина и Албания. На второ място с 51 точки остана хърватският тенисист Марин Чилич, който спечели титлата от US Open. И третата позиция в класацията е за тенисист - румънката Симона Халеп, която се изкачи до второто място в ранглистата и игра финал на "Ролан Гарос". В десетката са още Сандра Перкович (Хър, лека атлетика), Арда Туран (Тур, футбол), Милош Теодосич (Сър, баскетбол), Лука Модрич (Хър, футбол), Константинос Филипидис (Гър, лека атлетика), Катарина Булатович (Черна гора, хандбал).

"Всичко необходимо за подготовката на българските спортисти за олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016 г. е обезпечено. Пожелавам на спортистите да бъдат във върхова форма в Бразилия. Олимпиадата е връх в кариерата на всеки състезател", заяви председателят на БОК Стефка Костадинова. Тя припомни, че тази година в Баку ще се проведат първите в историята европейски олимпийски игри. Страната ни вече има 104 квоти заедно с неолимпийските спортове. Има вероятност да спечелим и още 2-3 квоти.