Гришо би Вавринка, чака Надал

Гришо би Вавринка, чака Надал | StandartNews.com

Григор Димитров победи Станислас Вавринка на осминафиналите от Мастърса в Мадрид. Нашето момче взе първия сет след 7-6 (инфарктно 7-5 в тайбрека), но загуби втория 3-6. Хасковлията направи пробив за 5–3 в третия сет и затвори мача 6-3.

Здрава българска агитка подкрепя и днес Гришо в Мадрид. На корта имаше около 1000 души, като 700 бяха наши сънародници. Цената на билета е 15 евро.

Вчера Гришо отстрани трудно Фабио Фонини след 3:6, 6:2, 7:5. На четвъртфинала Димитров ще срещне по всяка вероятност местния идол Рафа Надал. Българинът добави 100 315 евро към банковата си сметка и 180 точки за ранглистата.  Мачът на Рафа Надал срещу Симоне Болели започва след малко. След минути Григор пък започва на двойки. Хасковлията и австриецът Мелцер срещат във втория кръг Матковски (Полша) и Зимунич (Сърбия).