Австриец спря победната серия на Гришо

Австриец спря победната серия на Гришо | StandartNews.com

Австриец спря победната серия на Григор Димитров в мексиканския курорт Акапулко. Рано тази сутрин българинът загуби от Доминик Тийм в два сета- 5-7, 2-6. Така той приключи уастието си в надпреварата.

22-годишният тенисист демонстрира отлична игра. Първият сет продължи един час. Димитров сгреши на свой сервис при резултат 5-5 и не успя да върне пробива.

Вторият сет започна лошо за хасковлията, който не успя да вземе подаването си в първия гейм и счупи ракетата си в земята. До края Димитров не успя да вземе преднина.

Никол Шерцингер подкрепяше любимия си от трибуните, но това не му помогна в двубоя. Още снощи Тийм обяви пред журналисти, че мачът срещу Димитров определено ще е труден и зрелищен.

Димитров спечели турнира в Акапулко през 2014 г., а миналата година отпадна във втория му кръг.

В друг двубой от 1/4 финалите Бърнард Томич от Австралия победи украинеца Иля Марченко със 7-5, 7-5.