Майките на деца с увреждания от цялата страна излизат на протест пред парламента

Майките на деца с увреждания от цялата страна излизат на протест пред парламента | StandartNews.com

Родители на деца/лица с увреждания, техните близки и граждани от цялата страна днес излизат на обединен протест в София.

Граждани от цялата страна ще подкрепят протеста "Системата убива – всички".

Протестиращите ще се съберат от 17 часа пред сградата на Народното събрание, а националното протестно шествие срещу системата ще се отправи след това и към Министерски съвет.

Във връзка с последните събития в страната, протестиращите заявяват: Системата не убива само децата, възрастните с увреждания и техните семейства! Системата убива - всички!

Според тях "това е протест на народа срещу системата. Борба за достоен живот, тук и в България". По техни данни системата е прокудила за 10 години 1 200 000 българи!

Предстоящият протест се организира с подкрепата на Конфедерация за защита правата на децата, Фондация "Движение на българските майки", Сдружение "Защита на правата на хората с аутизъм в България", Алианс на гражданите за България и много други.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай