Култура

Как Кръстю Кръстев изненада Джон Малкович

Министърът на културата връчи плакет на световния актьор

Как Кръстю Кръстев изненада Джон Малкович

Министърът на културата Кръстю Кръстев връчи на Джон Малкович плакет „Принос в развитие на културата“. Двамата се видяха в рамките на работно посещение на Кръстев във Варна.

ВИЖ ОЩЕ: Министър срещна холивудска звезда. Знакови думи

Във Фестивалния и конгресен център на морската ни столица той изгледа постановката „Адска комедия: признанията на един сериен убиец“ с участието на световноизвестния актьор. Това е негово второ представление в България през тази година, след като през февруари заедно с литовската актриса Ингеборга Дапкунайте зарадваха българската публика с „В самотата на памуковите полета“ в Народния театър. Тогава в Националната галерия бе открита изложба с 61 цветни и черно-бели фотографии на американския фотограф Сандро Милър, в които Джон Малкович се превъплъщава в образите на известни личности.

Плакетът „Принос в развитие на културата“ е най-новото отличие на ресорното министерство. Малкович го получи и като неофициален посланик на международното арт партньорство.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай