Полицаи от Русе предотвратиха телефонна измама

Вчера преди обяд на стационарния телефон на 76-годишен мъж от Бяла се обадил непознат, който се представил за полицейски служител.Той разговарял последователно с него и със съпругата му и ги убедил, че се налага да помогнат на полицията за залавяне на измамници.
Възрастният мъж се съгласил да отиде с колата си до Русе, където, според уговорката, да предаде в района на бензиностанция 20 000 лв. на "полицейски служители" за разследването им.
Движейки се с колата си към областния град, преди да достигне уговореното място, по пътя бил спрян от полицейски екип на Областната дирекция на МВР в Русе. В хода на последвалата проверка станало ясно както защо пътува, така и че носи крупна сума със себе си. По този начин телефонната измама била предотвратена от служителите на реда. Случаят се разследва от Районното управление в Бяла.
Източник: БНТ
Климатолог с покъртителна прогноза. Предупреждението
Тъжно. Отиде си обичан наш архитект
САЩ подскочиха, призив към Сърбия и Косово
Домоуправителят ще се отчита като министър пред парла...
Хекимян отвърна на обвиненията, думите за бТВ
Пеевски благодари на Патриарх Неофит
Бивш шеф на НСО с разкритие за Борисов