Велико Търново. Майката на Петко от Лясковец, Стефанка няма да ходи на психиатър реши великотърновският окръжен съд.
Баба Стефанка обаче обяви че напуска Лясковец и продава етажа от злополучната къща където стана престрелката с баретите. "Нямам какво да правя тук ще си взема само мебелите и ще продам имота си. нямам сили да се върна там. Вече дори имам запитвания от купувачи", каза жената извън съдебната зала. Все още майката на Петко нощува в приюта на Евангелската църква в Горна Оряховица и не смее да се прибере сама в потрошеното си жилище.
След поредното заседание магистратите окончателно прекратиха делото за принудителното и настаняване в психиатричното заведение. Съдиите потвърдиха като законосъобразни мотивите на Районния съд в Горна Оряховица, че 76-годишната жена не е обществено опасна и няма психически отклонения. Стефанка и този път донесе дебела папка със 150 подписа в нейна подкрепа че не е луда. На корицата стоеше заглавие "Ако Стефанка Савова е луда то всички сме за лудницата".
В хода на делото стана ясно, че Окръжната прокуратура във Велико Търново вече не поддържа искането си за принудително настаняване в психиатрично заведение на Стефанка Савова, майка на 53-годишния Петко Савов Петков, който при специализирана полицейска операция в Лясковец уби един служител на МВР и рани други трима. Решението на Окръжния съд не подлежи на обжалване.
Междувременно синът на Стефанка, Петко бил преместен от затворническата болница в София за психиатрична експертиза в болница в град Ловеч. майка му каза, че той никак не бил добре и едва можел да сяда на леглото но не и да става от него
Спецакцията в Лясковец по неутрализирането на стрелеца се проведе рано сутринта на 14 март. При опит да бъде иззет незаконен боен арсенал от дома на Петков, мъжът откри огън по полицаите.















