Технологии

Гръцки телеком доставя важна система за летище София

Подписаха договор за внедряване на напълно нова ERP система за нуждите на аерогарата

Гръцки телеком доставя важна система за летище София

Летище София и компанията Hellenic Telecommunications organization S.A. - OTE S.A. подписаха договор за внедряване на напълно нова ERP система за нуждите на аерогарата.

ERP или „Система за планиране на ресурсите“ е важна част от дигиталната трансформация на някои основни процеси на летището, които досега са се изпълнявали ръчно. Внедряването на ERP ще доведе до оптимизация на дейности, свързани с управлението на ресурси, пари, складови наличности и свързаните с тях операции. Системата позволява автоматизиране на оперативните и финансови потоци вътре в компанията, както и на тези към клиенти и контрагенти – например доставки на стоки, обработка на поръчки, парични плащания и много други. Новата система ще позволи и цифровизиране на информационния поток вътре в компанията, както и ще даде инструменти за управление на връзките със заинтересованите страни.

Новата система е част от плана за дигитална трансформация на летището, която включва още обновяване на системи, софтуер и хардуер на стойност над 10 млн. лв. В близките месеци започва внедряването на още две ключови ИТ системи – тази за управление на летищните операции (AOMS) и системата за управление на човешките ресурси (HRMS), допълват от летището.

„Напредваме в дигиталната трансформация на летището и ERP е важна част от това. Предстои смяна и на основната система за управление на операциите, защото досега много процеси тук са се изпълнявали ръчно. Всъщност имаме шанс да преминем от хартиени процеси, директно към най-модерните ИТ решения и ще се възползваме от това, за да направим летището по-модерно и удобно за пътници и служители“, каза при подписването на договора главният изпълнителен директор на аерогарата Хесус Кабайеро.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай