Киев, Рим. В Украйна 30 души са загинали от премръзване през последните пет дни, заради тежките студове, които сковаха страната, предаде АФП, позовавайки се на информация от властите в страната.
Повечето от загиналите са бездомни хора, които са замръзнали по улиците. Четирима души са намерени мъртви в домовете си. Същевременно, повече от 600 души са потърсили медицинска помощ за премръзвания и хипотермия.
Същият студен фронт се придвижва от Украйна към Италия. Там властите издадоха предупреждение за снеговалежи и заледяване, предаде агенция АНСА.
Докато температурите в Торино ще се понижат до минус 18 градуса, тежки снеговалежи се очакват на север и в някои от районите в Централна Италия.
Швейцария също се подготвя за екстремно ниски температури. Прогнозите за там са живакът да падне до минус 22 градуса.
По данни на полицията в Полша тази нощ са замръзнали най-малко 10 души. Предупреждава се, че в края на седмицата се очаква температурите да се понижат до минус 30 градуса.
В Чехия студовете доведоха до проблеми в движението на влаковете.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com