Вашингтон. Президентът на САЩ Барак Обама продължи да скандализира консервативните американци, като отиде на парти с хомосексуалисти и открито подкрепи абортите, съобщи АП.
Дни след като се обяви "за" гей браковете, Обама присъства на купон на лесбийки, гейове, бисексуални, транссексуални и представители на испаноезични общности за набиране на средства за предизборната му кампания. Домакин на събитието в Ню Йорк бе поп звездата Рики Мартин, който изказа възхищение от смелостта на Обама да изрази подкрепа за браковете между хомосексуалисти.
В понеделник пък Обама говори пред абсолвенти в нюйоркски колеж и предупреди момичетата да се борят за правата си и конкретно за тези, свързани с контрацепцията и абортите, които по думите му са свързани с правото на жените да контролират здравето си.
Обама започна и агресивна рекламна кампания срещу опонента си от републиканците Мит Ромни. В рекламен клип Ромни е представен като вампир, унищожител на работни места. В клипа се появяват работници от фалирало стоманодобивно предприятие, ръководено в миналото от компанията на Ромни.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com