Кралят на Испания стана персона нон грата в страната си

Кралят на Испания стана персона нон грата в страната си   | StandartNews.com

Мадрид. Кралят на Испания Хуан Карлос беше обявен за персона нон грата в собствената си страна. Това стана в градчето Берга, което е в автономния район Каталония, и е с население от малко над 17 хиляди души. Решението беше взето от градския съвет.

Вносителите на предложението били политици, които искали независимост на областта. Те останали разочаровани от действията на краля, който бил на лов за слонове в Ботсвана, докато в Испания безработицата се увеличава, а бедността нараства.

За сафарито на Хуан Карлос можеше да не се разбере, но на него той счупи тазобедрена кост и се наложи спешна операция. След това той се извини на народа си. Все още няма официална позиция от краля за решението в Берга.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Автор Цецо
Коментирай