В Берлин, Рим, Лондон и Париж се състояха многохилядни демонстрации в знак на солидарност с мигрантите в Европа и в подкрепа на Гърция, предаде АФП. В Берлин близо 3700 души според полицията, 10 хил. според организаторите дефилираха мирно под лозунга "Да направим Европа по друг начин". В Париж няколко хиляди души преминаха по улиците под лозунга "Гърция, Франция, Европа: строгите икономически мерки убиват, демокрацията умира, да се опълчим!" Начело на кортежа бяха лидерите на Лявата партия Жан-Люк Меланшон и на Френската комунистическа партия Пиер Лоран.
Подобни демонстрации се състояха също в Марсилия и Кале, пристанищния град в Северна Франция, където от години се стичат мигранти в опит да преминат във Великобритания.
В Рим въпреки дъжда близо хиляда демонстранти се събраха пред Колизеума, за да изразят подкрепата си към бежанците, както и към Гърция.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com