Дилма Русеф се срещна с част от протестиращите

Дилма Русеф се срещна с част от протестиращите  | StandartNews.com

Бразилия. Бразилският президент Дилма Русеф предложи референдум за политическите реформи, в опит да се пребори с протестите, които пометоха страната в последните седмици, информира BBC. Тя се срещна с лидерите на движението "Свободен път", които започнаха демонстрациите. 

Тя обеща още, че ще увеличи разходите за градския транспорт и ще се фокусира върху здравеопазването и образованието. Тези мерки са част от това, което тя нарича "петте пакта" с хората.

По-късно в понеделник тя се срещна и с щатските управители и губернатори, които се съгласиха с нейните планове.

Част от активистите обаче се заканиха да продължат с протестите. Според тях Русеф не предлага никакви конкретни мерки затова, "борбата продължава".

В понеделник вечер имаше нови демонстрации в няколко града в Бразилия, но трябва да се отчете, че те бяха по-малки в сравнение с онези от миналата седмица, които доведоха и до сблъсъци с полицията.

Вестник „Daily Telegraph" в същото време пише, че Русеф е провела съдбоносни разговори с лидерите на движението „Свободен път", които започнаха протестите в страната при повишаването на цените на билетите от градския транспорт с 20 сентавос (около 10 стотинки). Тя обяви, че е постигнато споразумение за провеждането на референдум по политическите реформи и приемането на нови законови мерки за борба с корупцията. Дилма Русеф също така обеща, че всички печалби от петрол ще бъдат инвестирани в образование, което е и едно от най-важните изисквания на протестиращите.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай