Свят

Извънредно положение на остров Тасос

Извънредно положение на остров Тасос

Гръцките власти обявиха извънредно положение на остров Тасос заради пожара, който гори втори ден. Това съобщава "Фокус".

Десет къщи са изгорели в две села, Микро и Мегало Казавити. Пламъците са стигнали до село Теолодос, има и застрашени хотели в северната част на острова.

Манастирите на Свети Панталеймон и Архангел са евакуирани. Има проблеми с електрозахранването на различни места.

Пожарът гори на четири фронта. 170 пожарникари, 73 машини, 53 служители в пеши групи, 15 доброволци и 36 войници се участват в гасенето на огъня, който се разпростира заради силен вятър. Един пожарникар е пострадал.

Пламъци бушуват и на остров Атон, съобщи БНТ. И уточни, че особеният му статут позволява гасене само със самолети. Няма опасност за хората. Там започна и да вали дъжд, съобщи БНТ. 

Припомняме, че пламъците тръгнаха в събота следобед. Тази сутрин хеликоптери се присъединиха към екипите.

Вижте видео на очевидец:

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай