Злато и сребро за Калейн в Бърно

Гимнастичката си тръгва от турнира с пълен комплект медали

Злато и сребро за Калейн в Бърно | StandartNews.com

Боряна Калейн спечели златен и сребърен медал във финалите на уредите на турнира от веригата Гран При по художествена гимнастика в Бърно (Чехия).

Възпитаничката на Мариана Памукова изигра много силно съчетанието си с бухалки и заслужено получи най-високата оценка – 23.150 точки с което стъпи и на първото място в класирането.

Във финала с лента Боряна изигра композицията без грешка, но спестените елементи и костваха първата позиция. С оценка от 21.100 точки тя се окичи със среброто, като  отстъпи титлата на украйнката Влада Николченко.

Колебливото изпълнение във финала с обръч остави талантливата ни гимнастичка на крачка от отличията. Оценката от 21.600 точки й стигна за четвъртата позиция.

За съжаление две изпускания във финала с топка попречиха на Боряна да покаже целия блясък на съчетанието си поставено по разтърсващата песен „Вечеряй Радо“. Резултатът от 20.750 точки и отреди 5-то място.

Така Боряна Калейн завърши турнира Гран При в Бърно с пълен комплект отличия, след като спечели и бронз в многобоя.