Златните момичета останаха трети и четвърти в Щутгарт

Златните момичета останаха трети и четвърти в Щутгарт | StandartNews.com

Националният ансамбъл по художествена гимнастика спечели бронзов медал на обръчи и бухалки на световното първенство в Щутгарт. Нашите момичета завършиха на трето място. Грациите бяха перфектни при изпълнението си на композицията "Цар лъв" и направиха най-силната си композиция на шампионата. Оценката им е 17.866 точки. За съжаление съдиите отново харесаха повече Русия - 18.125, а дадоха 18.100 и на Италия. Въпреки това грациите имаха поводи за усмивки и заради рождения ден на Цветелина Стоянова. В събота и Ренета Камберова имаше повод да почерпи за ЧРД, а и за сребро в многобоя и олимпийска квота. Преди това обаче на пет ленти нашите останаха четвърти. Там Италия спечели титлата със 17.900. С грешки Русия зае второ място със 17.850, а бронзът е за Япония - 17.366.

След края на световното президентът на родната федерация по художествена гимнастика Илияна Раева даде висока оценка за нашите момичета. "Завърши едно много силно световно първенство. Впечатляваща българска агитка и трибагреник на България по цялата зала. Блестящо представяне на ансамбъла. Трябва да сме още по-силни и категорични, защото можем! Благодаря за неописуемите мигове на гордост и щастие. Блестящи сте, обичам ви", написа Раева във "Фейсбук".