Жирона изхвърли Атлетико (М) от турнира за Купата на Краля

Реал Мадрид и Севиля продължават въпреки загубите в реваншите

Жирона изхвърли Атлетико (М) от турнира за Купата на Краля | StandartNews.com

Жирона изхвърли Атлетико Мадрид от турнира за Купата на Краля в Испания, след 3:3 като гост. Реал Мадрид и Севиля продължават на четвъртфинала въпреки, че загубиха реваншите. Атлетико бе направил 1:1 в първия мач и вкъщи му вършеше работа и 0:0. Все пак до 84-ата минута реваншът в Мадрид вървеше 2:2. Звездата на дюшекчиите Антоан Гризман се разписа за 3:2 и вдигна на крака зрителите на своя "Уанда Метрополитано". Гостите обаче не се отказаха и стигнаха до нужното им 3:3 с гол на Борха Гарсия в 88-ата минута. Така Атлетико за първи път от 2012-а година не стига до четвъртфиналите в турнира. Реал Мадрид загуби с 0:1 гостуването си на Леганес, но продължава напред в турнира с общ резултат 3:1. Кралският тим си върна на Леганес, който преди година го спря за Купата на Краля. Севиля падна с 0:1 от Атлетик Билбао, но също като Реал продължава напред с 3:1.