Заслужена победа за Аржентина

Заслужена победа за Аржентина | StandartNews.com

Бразилия. Аржентина отива на полуфинала на Световното първенство по футбол. Тази вечер момчетата на Алехандро Сабея победиха заслужено Белгия с 1:0. Двубоят се игра на стадион „Ещадио Насионал Мане Гаринча" и бе от четвъртфиналите на Световното първенство по футбол.

Лионел Меси водеше атаката на аржентинците, а контузия на Серхио Агуеро го остави извън стартовия състав. Дивок Ориги бе начело на атаката на Белгия. Никола Рицоли бе главен съдия на срещата.

Двата отбора бяха почти с изравнени сили и положения през първата част. Гонсало Игуаин откри резултата за Аржентина в осмата минута на двубоя. При рикошет топката стигна до Игуаин на границата на наказателното поле и той умело се възползва от възможността за попадение.

Де Брюин имаше шанс за гол в 24-ата минута. Той направи силен удар, но топката бе спасена от Ромеро. Четири минути по-късно Меси взе топката в свое владение, подаде на съотборника си Ди Мария, но ударът му бе спрян от Компани.

В 32-ата минута Аржентина трябваше да направи принудителна смяна, тъй като Анхел Ди Мария се контузи и го замениха с Енцо Перес.

Меси получи друга удобна възможност за попадение (40), стреля от фаул, но топката мина над вратата. Две минути по-късно белгийците доминираха на терена и Миралас направи изстрел с глава, но не успя да вкара, защото топката падна покрай гредата.

Второто полувреме започна с жълт картон за "лалетата". Еден Азар фаулира Лукас Биля (53). Малко след това Лионел Меси центрира от фаул в наказателното поле на Белгия, но Тибо Куртоа изби топката в корнер.

Силна контраатака направи Аржентина в 55-ата минута на двубоя. Игуаин пое топката, премина през Компания и стреля срещу вратата на белгийците, но топката срещна греда. Четири минути по-късно Дивок Ориги бе заменен от Ромелу Лукаку, след което Кевин Миралас седна на скамейката, а Дрис Мертенс излезе на терена на мястото му.

Белгия получи втори жълт картон в лицето на Алдервейрелд (59), след което Билия получи същия в 75-ата минута. Втората смяна за отбора на Аржентина бе направена в 71-ата минута, когато Есекиел Лавеци бе заменен от Родриго Паласио.

Белгийците определено се предадоха през второто полувреме. Добър шут на Де Брюин бе блокиран в 85-ата минута. Съдията даде пет минути добавено време, в което Меси направи пореден пропуск, а Лукаку и Витсел можеха да донесат шанс за белгийците, но нямаха късмет.

Националният отбор на Аржентина се класира на полуфинал на Световното след 24-годишна пауза. Тази вечер от 23:00 часа играят Холандия и Коста Рика, а победителят ще играе с "гаучусите" на полуфинала.

Стартовите състави:

Аржентина: 1. Серхио Ромеро, 4. Пабло Сабалета, 15. Мартин Демикелис, 2. Есекиел Гарай, 23. Хосе Басанта, 6. Лукас Биля, 14. Хавиер Масчерано, 7. Анхел Ди Мария, 22. Есекиел Лавеци, 10. Лионел Меси, 9. Гонсало Игуаин

Белгия: 1. Тибо Куртоа, 2. Тоби Алдервейрелд, 15. Даниел ван Буйтен, 4. Венсан Компани, 5. Ян Вертонген, 6. Аксел Витсел, 8. Маруан Фелаини, 7. Кевин Де Брюин, 11. Кевин Миралас, 10. Еден Азар, 17. Дивок Ориги