Южна Африка спечели световното по ръгби

На финала победи Англия с 32:12

Южна Африка спечели световното по ръгби | StandartNews.com

Отборът на Южна Африка стана световен шампион по ръгби за  трети път в историята. Във финала на стадиона в Йокохама (Япония) южноафриканците победиха Англия с 32:12 т. Новите шампиони решиха изхода от мача през второто полувреме, когато Маказоли Мапимпи и Чеслин Колби реализираха две есета в рамките на осем минути (67 и 75-а минути). С 22 точки за победителите се отличи Андре Полард. За първи път в историята главен съдия на финала бе арбитър извън англоговорящи държави - това бе французинът Жером Гарсес.

Южна Африка печели титлата за трети път след 1995 и 2007 година и се изравни с тима на Нова Зеландия, който също има три трофея. Новозеландците останаха с бронзовите медали след победата си вчера в малкия финал над Уелс.