"Ювентус" отиват на 1/2 финал в ШЛ

"Ювентус" отиват на 1/2 финал в ШЛ | StandartNews.com

"Ювентус" се класира за 1/2-финалите на Шампионска лига след като завърши 0:0 с "Монако" на стадион "Луи II" в мач реванш от 1/4-финалите. Първата среща завърши с минимален успех с 1:0 за торинци.

Българският нападател на "монегаските" Димитър Бербатов влезе в игра в началото на второто полувреме, но не успя да се разпише.

Изненадата в състава на Леонардо Жардим бе включването на капитана Жереми Тулалан, който доскоро беше контузен. Именно него замени Бербатов от първата минута на второто полувреме.

Двата отбора играха постно в предни позиции и отправиха само по един точен удар.

Гостите от Торино не бяха принудени да действат агресивно в атака и предоставиха инициативата на "Монако". Усилията на френския тим не дадоха резултат и в повечето случаи приключваха с неточни удари или въобще без удар към вратата.

Жребият за полуфиналите е в петък, 24 април, а останалите отбори, които се класираха за тази фаза са "Реал" (Мадрид), "Барселона" и "Байерн" (Мюнхен).