Ювентус спечели дербито в Италия

Шампионите надвиха Милан

Ювентус спечели дербито в Италия | StandartNews.com

Ювентус победи Милан с 1:0 в дербито на 12-ия кръг на италианската Серия "А" и се завърна на върха в класирането.

Единственото попадение за "бианконерите" в мача реализира Пауло Дибала в 77-мата минута след чудесно двойно подаване със сънародника си Гонсало Игуаин.

Дибала започна мача на пейката, но се появи в игра в 55-ата минута, когато замени звездата на домакините Кристиано Роналдо. Португалецът, който бе сменен и в двубоя с Локомотив Москва от Шампионската лига преди дни, не прие никак радушно решението на Маурицио Сари и веднага се насочи към съблекалните, като не изчака на пейката края на мача.

Макар и без най-добрия си футболист домакините показаха, че се намират в много добра моментна форма. Дори и след гола, когато Милан всячески потърси изравняването, защитата на Ювентус не трепна и не допусна попадение.

С победата Ювентус събра 32 точки и води с една пред втория Интер. Милан е на незавидното 14-о място с едва 13 пункта.