Ювентус с втора загуба в Италия

Наполи надви шампионите с 2:1, Роналдо пак се разписа

Ювентус с втора загуба в Италия | StandartNews.com

Ювентус загуби за втори път в италианското първенство този сезон. Шампионите паднаха с 1:2 при гостуването си на Наполи в мач от 21-ия кръг на Серия А. Лоренцо Инсине определено беше най-важната фигура за домакините, след като беше в основата на първия гол и сам вкара втория по много красив начин. Пьотър Жиелински откри, а Кристиано Роналдо напомни за себе си с попадението в края на мача. Това е първа победа за Наполи над този противник у дома от 2015-а година. Мачът беше специален за треньора на Юве Маурицио Сари, който преди време водеше Наполи, а местните фенове не му спестиха негативното си отношение. Темпото от самото начало не беше ниско, но първата добра възможност дойде в 20-ата минута за Наполи, когато Марио Руи се вклини пред дъгата, но ударът му мина над горната греда. Наполи в тези минути показа уникален синхрон в защита и така „Старата госпожа“, макар и да разчиташе в атака на Роналдо, Дибала и Игуаин не успя да отправи нито един точен удар за цяло полувреме. Второто полувреме започна с контузия на Миралем Пянич, заместен от Адриен Рабио. В 53-ата минута Роналдо вкара топката във вратата, но попадението след пас на Дибала беше отменено заради засада. В 63-ата минута Наполи поведе в резултата след контраатака, като в предишната атака Игуаин отправи силен удар по диагонала. За Наполи се разписа Пьотър Жиелински, който беше най-бърз при добавката. Лоренцо Инсиние изстреля коварна топка, която падна точно пред вратаря. Полякът Шчесни изби, но точно срещу нахлуващия си сънародник, който я прати в мрежата. Пет минути по-късно вратарят Алекс Мерет измъкна топката пред краката на Бонучи, след като Игуаин му свали топката с глава. Ювентус опита доста неща, за да изравни, но в 86-ата минута Лоренцо Инсине вкара за 2:0. Хосе Кайехон центрира от дясно, топката падна идеално на Инсине, който акробатично стреля. Топката леко се отклони в обувката на Матайс де Лихт и влезе в мрежата на Шчесни. Само две минути по-късно Кристиано Роналдо върна едно попадение. Това е 14-и гол в рамките на 2 месеца за португалеца и също така негов 8-и резултатен мач подред. Кристиано получи дълъг пас зад гърба на Ди Лоренцо, изпревари го и прокара топката под вратаря Алекс Мерет, който излезе да го посрещне.