Юве не сбърка у дома

Роналдо отново над всички

Юве не сбърка у дома | StandartNews.com

Шампионът на Италия Ювентус продължи да мачка противниците си. Гранда от Торино удари с 2:0 у дома СПАЛ във двубой от 13-ия кръг. Голямата звезда Кристиано Роналдо бе точен за 1:0 в 29-ата минута, а в 60-ата Марио Манджукич оформи крайния резултат.  Така “Бианконерите” са загубили само 2 точки от началото на първенството и са вече с 37 на върха, а СПАЛ заема 15-о място с 13 точки. Срещата очаквано започна по-добре за домакините. В 9-ата минута бе отменен гол за Ювентус, който може би по-скоро бе автогол на футболист на СПАЛ. Най-вероятно съдийското решение е било продиктувано от това, че хърватският нападател Марио Манджукич е бил в наказателното поле на СПАЛ при изпълнението на аут. "Старата госпожа" поведе в 29-ата минута след центриране на Миралем Пиянич отдясно и Кристиано Роналдо с безпощаден шут опъна мрежата зад Гомис. Малко след началото на втората част Дъглас Коща уцели греда с много хубав удар.  В 60-ата минута Марио Манджукич направи резултата 2:0. Сребърният медалист от Мондиал 2018 с Хърватия бе точен с добавка след удар на Дъглас Коща, който стражът Гомис не успя да отрази по най-добрия начин. До края на срещата Роналдо можеше да отбележи отново но Гомис спаси удара на португалеца от далечно разстояние.