"Юнайтед" стартира с победа

"Юнайтед" стартира с победа | StandartNews.com

Английският футболен гранд "Манчестър Юнайтед" стартира лятната предсезонна подготовка с победа 1:0 над мексиканския "Клуб Америка". Мачът се игра на стадиона на "Сиатъл Саундърс" - "Сенчъри Линк Фийлд". Единственият гол в двубоя вкара новото попълнение на "червените дяволи" - Морган Шнайдерлин. Сблъсъкът е част от международния турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп.

На французина не му отне много време да се разпише, като вкара с глава още в 5-та минута, след прекрасна асистенция на Хуан Мата. Шнайдерлин бе един от тримата нови играча на "Юнайтед", които направиха дебюта си. Другите двама бяха Дармиан и Мемфис Депай. Ван Гаал заложи на два различни състава през двете полувремена на мача.

Давид Де Хеа не попадна в групата за първата контрола на тима, като това засили спекулациите за евентуален трансфер на испанеца в "Реал", но треньорът на "Манчестър" Луис Ваан Гал побърза да опровергае спекулациите и заяви, че причината за отсъствието му е лека контузия.

Давид Де Хеа и Антонио Валенсия не попаднаха в групата за първата контрола на тима, а Луис Ван Гаал веднага опроверга спекулациите, че Де Хеа не играе заради евентуален трансфер в посока Реал Мадрид. Причината за отсъствието му е лека контузия.

През първото полувреме направи впечатление активността на Мемфис Депай, който на няколко пъти направи отлични отигравания. Ван Галл смени целия си състав за вторите 45 минути, а след само 4 минути игра Андреас Перейра можеше да удвои, но уцели напречната греда на противниковата врата. Последваха силни минути за Аднан Янузай, който бе най-активният в редиците на своя тим, но до втори гол така и не се стигна.

Другият нов в състава на "червените дяволи" - Бастиан Швайщайгер бе близо до гола в 70-та минута, след хубав пас с глава на Ерера.

Три минути по-късно мексиканците изпуснаха най-чистата си възможност - резервата Алехандро Диас нацели гредата след добро центриране отляво.

До края нямаше нищо съществено, с изключение на един жълт картон за Крис Смолинг и така Манчестър Юнайтед се поздрави с победа с 1 гол разлика в първата си контрола от подготовката - 1:0.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - КЛУБ АМЕРИКА 1:0

1:0 - Морган Шнайдерлин 5'

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Сам Джонстън, Матео Дармиан, Фил Джоунс, Дали Блинд, Люк Шоу, Майкъл Карик, Морган Шнайдерлин, Ашли Йънг, Мемфис Депай, Уейн Рууни

II полувреме - Андерс Линдегард, Пади МакНиър, Крис Смолинг, Джони Еванс, Тайлър Блекет, Джеси Лингард, Бастиан Швайнщайгер, Андер Ерера, Андреас Перейра, Аднан Янузай, Джеймс Уилсън