Йоло Николов и Милица Мирчева спечелиха „Пазарджик рън"

Кметът на града се включи в атрактивната надпревара

Йоло Николов и Милица Мирчева спечелиха „Пазарджик рън" | StandartNews.com

Второто издание на шосейния пробег „Пазарджик – Острова“ – част от веригата „Рън България“ се състоя на 15 юни 2019-а и събра над 150 участника в различните състезания.

Надпреварите бяха на 5.4 км за различни възрастови групи, щафети 3х1.786 км, бягане на деца и хора със затруднения, и занимание по „Детска атлетика“.

В основното бягане на 5.4 км Йоло Николов(Орхание – Ботевград) и Милица Мирчева (Атлет -  Мездра) спечелиха безапелационно при мъжете и жените. Николов измина дистанцията за 16:28 и победи с повече от минута втория Деян Атанасов (Стратеш атлетик – Ловеч) 17:33 и Йордан Петров (Атлетик 90 – Луковит) 17:37.

Милица Мирчева, която се завърна от САЩ преди няколко дена, показа отлично време с 17:56 и изпревари Силвия Георгиева (Евър – Варна) – 18:50 и Ивета Бонова (Юниверсал – София) – 24:00.

В стартовете при юношите и девойките под 20 години Валентин Вълканов (Супер спорт – Варна) и Лиляна Георгиева (Актив 2013 – Пловдив) бяха най-издръжливи в горещото време. Вълканов финишира за 17:51, а негови подгласници станаха Владислав Михайлов (Атлетик 90 – Луковит) с 18:23 и състезателят по модерен петобой от Пазарджик – Любомир Германов с 19:31.

Лиляна Георгиева измина трите обиколки в парка за 21:29, а близо до нея финишира Радостина Балова (Русе Кар Мотор спорт) 21:44. Паолина Грозева (Тракия 96 – Пловдив) бе трета с 23:34.

Преди и след основния старт имаше демонстративни бягания за деца и възрастни със затруднения, някои от които преминаха по трасето с придружители.

Втората част на Рън България в парк „Острова“ бе щафети, където 15 отбора по 3 души бягаха отборно. В това състезание се включи кметът на община Пазарджик Тодор Попов, който първо даде старта на основната дистанция, а по-късно бяга на щафетите.

Най-силният отбор бе на „Шишарките“ в състав Валентин Вълканов (шампиона при юношите), Йордан Петров (третия при мъжете) и Владислав Николов (втория при юношите). Заедно те регистрираха време от 17:10. Известният отбор на „Жулистан“ стана втори в състав Максим Христов, Ахмед Ахмед и Мирослав Спасов, и време 18:03.0.

„Подпалвачите“ се класираха трети с 18:03.1 със състезатели Стоян Ганчев, Георги Димитров-Клечо и Максим Стоименов.

По време на бяганията около 30 деца на възраст от 6 до 13 години се състезаваха в различни дисциплини на „Детската атлетика“, а талисманът Маршъл, който представя леката атлетика в инициативата „Мисия спорт на любимите герои“, подкрепяше децата.

Призьорите в различните стартове и всички деца бяха наградени от кметът на община Пазарджик Тодор Попов, главният организатор на събитието Ренета Камберова – бронзова медалистка с ансамбъла по художествена гимнастика от олимпийските игри в Рио 2016 и Антон Бонов – Българска федерация лека атлетика.

Първите трима при мъжете и жените получиха традиционните ваучери от „Спорт Депо“ основен партньор на веригата „Рън България“.