Втори медал за ансамбъла в Минск

Калейн остана четвърта на топка

Втори медал за ансамбъла в Минск | StandartNews.com

Ден след като спечели среброто в многобоя, българският ансамбъл по художествена гимнастика извоюва и бронзовите медали във финала с 5 топки на световната чалъндж купа в Минск. Момичетата на Весела Димитрова отново, както и вчера, играха великолепно и получиха неимоверно високата оценка 29.450. Това обаче не стигна на ансамбъла ни за повече от бронза на този финал. Италианките станаха първи с оценка 29.800, а руският ансамбъл грабна среброто със същата оценка като нашата, но с една десета по-висока оценка в изпълнение.

Предстои и финалът при смесените съчетания.

В индивидуалната надпревара Боряна Калейн остана на 4-о място във финала на топка. Нейният резултат е 22.550 и четвърто място в крайното класиране във финала на топка.

Златният медал е за рускинята Дина Аверина с 23.600. На второ място и със сребърния медал остана сестра й Aрина Аверина с 23.200 точки. Бронзовият медал е за Линой Ашрам (Израел) с 22.900.

На бухпалки Калейн зае шестата позиция с оценка 21.650. Победителка е Дина Аверина  с 23.500, пред Линой Ашрам 23.400 и Арина Аверина 22.700 точки.

На лента Боряна допусна грешки и получи оценка 17.750, отредила й седмото място. И тук спечели Дина Аверина с резултат  22.150, пред сестра й Арина 21.850 и италианката Милена Балдасари 21.600.

Шампионка на обръч стана Линой Ашрам с 23.500 точки. Рускините Арина и Дина Аверини взеха среброто и бронза, съответно с 23,450 точки и 23.100. На този уред българките не участваха.