Волейболистите победиха и Португалия на Евро 2019

Националите дадоха само 1 гейм на съперника

Волейболистите победиха и Португалия на Евро 2019 | StandartNews.com

Националите по волейбол записаха трета поредна победа на Европейското първенство по волейбол. В залата в Монпелие (Фр), момчетата на Силвано Пранди надвиха Португалия с 3:1 (23, -28, 23, 22). Третият пореден успех на отбора ни им гарантира участие във фазата на директните елиминации. Заради оспорване на съдийски решения селекционерът на националите ни Силвано Пранди си получи жълт картон във втория гейм и червен в четвъртия. Великолепен мач срещу Португалия направи Цветан Соколов. Той завърши с 33 точки в полето на противника и беше най-добрият не само в нашия отбор, но и като цяло в мача. Тодор Скримов добави 13 точки за успеха. Алешандре Ферейра с 22 точки беше най-резултатен за иберийците.