Волейболистите играят решителен мач със Сърбия днес

Двубоят е от 15,30 ч и ще бъде излъчен по БНТ3

Волейболистите играят решителен мач със Сърбия днес | StandartNews.com

Националният ни отбор по волейбол за мъже излиза днес срещу европейския първенец Сърбия в решителен мач от олимпийската квалификация в Берлин. Третата среща на нашите група "В" започва от 15 часа и 30 минути в зала "Макс Шмелинг Хале" в германската столица. До сега България записа две победи - 3:2 гейма срещу Франция и 3:0 срещу Нидерландия, а победа ще им гарантира място на полуфиналите. Нашите могат да се класират и при загуба, но само ако вземат два гейма от сърбите. Сърбия започна със загуба от Франция с 0:3 гейма, а след това спечели с 3:0 срещу Нидерландия. България е с отрицателен баланс в срещите си със Сърбия, като има едва 8 победи и 15 загуби до сега. Женският ни национален отбор по волейбол пък ще търси първи успех в олимпийската квалификация в Апелдоорн (Нидерландия). Българките излизат срещу домакините във втория си мач от 1-ва група, след като снощи загубиха от Полша с 1:3 гейма.