Мадрид. Реал Мадрид победи с 3:1 Атлетик Билбао в мача от 3-ия кръг на Примера Дивисион. Така "белия балет" излезе на върха във временното класиране с актив от 9 точки, колкото има и Виляреал. Барселона е на 3-та позиция с 6 точки и мач по-малко. Каталунците имат гостуване срещу Валенсия.

Резултатът бе открит в 26-ата минута, когато Иско получи от Карим Бензема, измъкна се от бранителите на гостите и отблизо се разписа за 1:0. Реал успя да удвои в 45-ата минута, когато Кристиано Роналдо откри головата си сметка за сезона, засичайки с глава центриране на Анхел Ди Мария. Отново Иско сложи точка на спора след нова хубава топка от Бензема, която овладя и изпрати във вратата от границата на наказателното поле в 73-ата минута. Атлетико, който досега също бе без изпусната точка, вкара почетен гол в 80-ата минута чрез Ибаи.