ЦСКА-София спечели драмата и дербито на абсурда!

Червените надиграха ЦСКА 1948 с 2:1

ЦСКА-София спечели драмата и дербито на абсурда! | StandartNews.com

Голяма драма на "Българска армия". ЦСКА победи ЦСКА 1948 с 2:1 в много напрегнато дерби на абсурда в българския футбол.

Очакваното високо напрежение на "Армията" се случи. Битката между ЦСКА и ЦСКА 1948  предизвика доста нерви по трибуните

Изпълнителният директор на ЦСКА Филип Филипов и легендата Джони Велинов влязоха в ролята на миротворци и укротиха страстите в Сектор "А".

Парадокс в българския футбол! Публиката "армейците" бурно освирква и старши треньора на гостите Любослав Пенев,.

Първия изстрел отправи Назон във втората минута, но високо над вратата.В 21-ата минута гостите като по чудо не откриха резултата, като уцелиха гредата.

След половин час игра Гарсес се пребори с Фуртадо и Дасаклов и след това се откъсна под ъгъл срещу Наумов, но вместо да стреля, предпочете да подава, което се оказа грешно решение.

До края на полувремето ЦСКА бе по-активният отбор и натискаше гостите, но до попадение не се стигна.

ЦСКА 1948 обаче откри резултата! В 52-та минута Ангел Бастунов простреля Бусато за 0:1.Малко след това бомба на Турицов мина над вратата на гостите.

В 69-та минута Бамба пропусна отлична възможност да изравни! Това можеше да се окаже решаващо в срещата.

Блестящият вратар на гостите Даниел Наумов отрази нов удар. Последва мелле и претенции за дузпа от страна на домакините.

И такава бе отсъдена! Блестящо изпълнение на Турицов - 1:1! Уникален гол на Брадли Де Нойер три минути преди края! ЦСКА поведе с 2:1 след тотално надмощие в последните минути и топовен удар на защитника.

Този бисер донесе победата на ЦСКА в този емоционален мач.