Монтана прецака представянето на ЦСКА-София

Феновете гледаха мача по интернет

Монтана прецака представянето на ЦСКА-София | StandartNews.com

Футболистите на ЦСКА-София загубиха от новака в елита Монтана с 2:3 в последната си контрола преди старта на новия сезон в елита. Преди срещата "червените" представиха отбора за сезон 2020/21. Пет са новите попълнения - Димитър Евтимов, Юнус Санкаре, Амос Юга, Юрген Матей и Жул Кейта. В групата са включени и някои от юношите, част от които вероятно ще бъдат преотстъпени на други отбори с цел трупане на игрова практика. Заради противоепидемичните мерки мачът се игра без публика, но феновете имаха възможност да го гледат по интернет.

Ето съставът на ЦСКА София за новия сезон: 1.Густаво Бусато, 2.Юрген Матей, 3.Жеферсон, 4.Божидар Чорбаджийски, 5.Ангел Лясков, 6.Митко Митков, 7.Енрике Рафаел, 8.Греъм Кери, 9.Тони Юри, 10.Стефано Белтраме, 11.Петър Занев, 12.Ивайло Илиев, 13.Юнус Санкаре, 14.Жул Кейта, 15.Кристиян Малинов, 16.Асен Дончев, 17.Тонислав Йорданов, 19.Иван Турицов, 20.Тиаго Родригес, 21.Амос Юга, 22.Али Соу, 23.Ахмед Ахмедов, 24.Марк-Емилио Папазов, 25.Димитър Евтимов, 26.Валентин Антов, 27.Мартин Смоленски, 28.Пламен Гълъбов
Старши треньор: Стамен Белчев, помощник-треньори: Даниел Моралес, Владислав Януш, Красимир Чомаков, Кирил Динчев, Ивайло Иванов.

Двубоят срещу Монтана се игра почти на ходом заради горещото време и пред празни трибуни на стадион "Българска армия" заради мерките срещу коронавируса. ЦСКА София започна в следния състав: Густаво Бусато, Иван Турицов,  Валентин Антов, Брадли Мазику, Юрген Матей, Амос Юга, Тонислав Йорданов, Тиаго Родрогес, Юнус Санкаре, Енрике Рафаел, Али Соу.

"Червените" поведоха с 13-а минута с гол на Али Соу след пас на Рафаел Енрике. Монтана изравни в 35-а минута след точно попадение на Борислав Балджийски, който бе оставен непокрит в наказателното поле. Минута преди почивката капитанът на ЦСКА София Валентин Антов отново изведе тима в резултата. Защитникът реализира с добавка след лошо изчистена топка от отбраната на Монтана.

След почивката Стамен Белчев извърши многобройни смени, което наруши ритъма на игра, а двама от новите записаха неофициален дебют - Жул Кейта и вратарят Димитър Евтимов.

Монтана успя да обърне развоя на мача до края. В 74-а минута Николай Минков изравни, а в последната минута Валери Христов донесе успеха за Монтана.

Стамен Белчев коментира след мача: „Добре е, че видяхме слабостите в нашата игра и се надявам до началото на първенството да изчистим някои детайли. На някои от играчите им трябва още игрова практика, но като цяло - добре. Надявам се да създаваме положения и да ги вкарваме. Играчите, които играха до последно през миналия сезон, са готови на 100 процента физически за старта на новата кампания. На 90 процента съставът е избистрен в моята глава. Във всеки мач трябва да подхождаме сериозно, нямаме право да си избираме съперника. В първия кръг ни предстои мач като мач. Не подценяваме нито един отбор, но по-важно е ние как ще изглеждаме.

Наставникът на Монтана - Никола Спасов: „Говорих и преди мача, че това не е нашият мач. Нашият мач е в събота срещу Арда. Иска ми се да сме в спокойната четворка на първенството. След това ще хвърлим всички сили в турнира за Купата на България. Не мога да се заблудя след днешния мач. Имаме един централен нападател, който днес вкара втория гол. Търсим още един централен нападател. Всичко друго е опити да направим по-добър отбор. Селекцията е отворен процес. Най-много един централен нападател и един защитник ще вземем. Всички се раздават максимално и са много борбени“.