Тотнъм помля Челси, разклати се столът на Греъм Потър

Голове през второто полувреме утвърдиха мястото на "шпорите" в челната четворка

Тотнъм помля Челси, разклати се столът на Греъм Потър | StandartNews.com

Лондонският Тотнъм победи с 2:0 на своя стадион другия столичен отбор Челси в дербито на 25-ия кръг от английската Висша лига.

Голове през второто полувреме утвърдиха мястото на "шпорите" в челната четворка на класирането и засилиха натиска върху мениджъра на "сините" Греъм Потър.

В 27-ата минута удар на Пиер-Емил Хьобиерг срещна гредата на вратата на гостуващия отбор.

В допълнителното време на първата част Хаким Зиеш получи директен червен картон заради удар в лицето на Емерсон Роял.

Домакините, които играха без своя мениджър Антонио Конте за четвърти пореден двубой, поведоха в резултата чрез добавка на Оливър Скип в 46-ата минута.

Осем минути преди изтичане на редовното време Ерик Дайър центрира от ъглов удар и Хари Кейн отбеляза втория и решителен гол в полза на домакините.

Тотнъм се намира на четвърто място във временното класиране с актив от 45 точки, докато Челси е на десета позиция след осем поредни двубоя без победа. Това е най-слабата серия на "сините" от 2001 година насам.

По-късно тази вечер е финалът в турнира за купата на Лигата между Нюкасъл и Манчестър Юнайтед.