Стоянов: В Токио резултатите ще са далеч по-добри

Спортист номер 1 на България с увреждания за 2020-а спечели сребърен медал на европейското първенство

Стоянов: В Токио резултатите ще са далеч по-добри | StandartNews.com

Християн Стоянов спечели сребърен медал в бягането на 1500 м на европейското първенство по лека атлетика за хора с увреждания в Полша.

Българинът, който е една от големите надежди на страната ни за титла от параолимпийските игри в Токио това лято, се бори мъжки до последните метри, но изпусна златното отличие, което спечели за първи път в кариерата си на шампионата на Стария континент през 2018 година.

След състезанието той разкри пред bTV, че не е особено щастлив, но пък се надява в Токио всичко да си дойде на мястото.

"Състезанието протече доста добре, макар че бях победен от руснака Александър Яренчук. Разбира се, не съм щастлив от това, но пък важното е, че сме на такова голямо първенство, всичко се развива по план. Продължаваме да се готвим за Токио и вярвам, че там резултатите ще бъдат далеч по-добри", каза Стоянов в специално видеообръщение.

Християн донесе втори медал за България от шампионата в Бидгошч. Снощи Ружди Ружди спечели пета поредна европейска титла в тласкането на гюле.